MT PROGRESS s.r.o. - idatabaze.cz Realitní kanceláře a nemovitosti - idatabaze.cz

608 111 426, 776 111 419

info@mt-progress.cz

Novinky na trhu realit

04.04.2012

Vážení návštěvníci a klienti naší společnosti,

není jednoduché zorientovat se na trhu s nemovitostmi, proto Vám poskytujeme bezplatné poradenství a ze stejného důvodu Vám přinášíme i tyto aktuality, které s realitním trhem souvisejí.

Exekuce
V poslední době se pravidelně setkáváme s klienty, na jejichž dům byl uvalen exekuční příkaz k prodeji. Často se tak děje na základě nesplácení půjček, ale také díky nezaplaceným pokutám nebo jiným drobným pohledávkám. Takový způsob obohacování exekutorů je nemorální a konečně na tento stav zareagovala i naše legislativa, když ústavní soud stanovil stropy pro náhrady, jaké musejí dlužníci platit při prohraných soudech advokátům protistrany při bagatelních sporech, což jsou spory týkající se například dodávek tepla nebo energií, nesplácených spotřebitelských úvěrů, nezaplacených regulačních poplatků v nemocnicích, problémů s nedostatkem zůstatku na běžných účtech, neplnění pojistných smluv nebo dluhů ohledně mobilních telefonů. Zároveň byla výše odměny za zastupování žalobce advokátem určena jen jako ekvivalent jednonásobku vymáhané jistiny.

Snížení úrokových sazeb
Pokles cen nemovitostí mírně podnítil i poptávku. Na tento trend zareagovaly banky a jiné ústavy nabízející hypoteční úvěry a půjčky snížením úrokových sazeb. Uvádíme zde příklady několika úvěrových produktů, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Refinancování hypotéky s tříletou fixací úrokové sazby lze získat již za 3,29 % ročně, hypotéku na bydlení lze získat od 3,39 % ročně. V případě pětileté fixace lze reálně získat sazbu od 3,04 %. Úvěrové sazby budou pravděpodobně ještě stále mírně klesat.

Dražby
Pro majitele se objevil nový způsob jakým prodat svoji nemovitost, je výhodný především pro ty, kteří potřebují prodat rychle. Zároveň je také určena pro majitele nemovitostí, kteří se je pokouší neúspěšně prodat již delší dobu.

Bytová výstavba
Hlad po nových bytech a navazující prudký rozvoj stavebnictví je minulostí, což vyplývá i ze závěrů studie, kterou zpracoval Institut regionálních informací (IRI). Česko by mělo korigovat své představy o bytové výstavbě na zhruba polovinu. Předpokládaný pokles bytové výstavby je podle Polednika pozitivní. Přebytek kapacit se bude v dalších letech zmenšovat, a tím bude vyvolávat menší tlak na pokles cen nemovitostí, který stále hrozí.

Aktuality

Novinky na trhu realit

4.4.2012Novinky na trhu realit

Vážení návštěvníci a klienti naší společnosti, není jednoduché zorientovat se na trh...

více »